O nas

Żłobek działa od  września 2021 r. w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 50

Żłobek prowadzony jest i wyposażony w duchu metody Montessori. Korzystamy z własnej kuchni oraz placu zabaw na miejscu.

KADRA ŻŁOBKA

mgr Sylwia Wesołowska – dyrektor

Rozalia Dziekońska – opiekunka 

Patrycja Ignaciuk – opiekunka

Katarzyna Puchalska – opiekunka

 

mgr Paulina Bąkowska – logorytmika

mgr Anna Załęska – j. angielski

 

Dzieci przebywające w żłobku mogą realizować wczesne wspomaganie rozwoju w ramach działania Przedszkola Niepublicznego Dzielne Zuchy mieszczącego się w tym samym budynku.

 

CENNIK (od września 2024 r.)

wpisowe – 500 zł

Opieka dzienna :

  • czesne (poniedziałek – piątek) – 1400 zł plus wyżywienie (17 zł x ilość dni w miesiącu)
  • czesne dla rodzeństw pozostających pod opieką placówek prowadzonych przez Fundację Mali Wojownicy – 1250 zł plus wyżywienie (17 zł x ilość dni w miesiącu)

W żłobku możliwe jest korzystanie z dopłaty z tytułu należnego świadczenia ZUS w wysokości 400 zł dla osób uprawnionych do korzystania z niego

 

Adaptacja

W naszym żłobku adaptacja trwa 2 tygodnie wówczas dziecko przychodzi po 2 godziny dziennie (najczęściej 8:30 – 10:30). W pierwszym tygodniu rodzic jest z dzieckiem w sali (siedzi na krzesełku w wyznaczonym miejscu aby być dostępnym dla dziecka). W drugim tygodniu dziecko zostaje w sali a rodzic czeka w szatni.

Dwu tygodniowy okres adaptacji wiąże się z opłatą 350 zł plus wyżywienie (8,5 zł – jeśli dziecko jest na dwóch posiłkach, 17 zł – jeśli jest na większej ilości posiłków)

 

Zajęcia dodatkowe

Pracujemy głównie wg pedagogiki Mari Montessori, która zakłada podążanie za dzieckiem, jego ciekawością i rozwojem. Skupiamy się na nauce samodzielności, kontakcie z przyrodą (co najmniej raz dziennie, a w sezonie wiosenno – letnim dwa razy dziennie wychodzimy na podwórko). Zajęcia prowadzą głównie panie opiekunki, wykorzystując dużo elementów śpiewu i ruchu. Dziecko do 3 roku życia powinno głównie rozwijać się  poprzez stymulację dużej motoryki, ale ćwiczymy również tę małą. Zajęcia dodatkowe, które się odbywają mają na celu poszerzenie ciekawości i otwartości dzieci (język angielski) oraz poznanie naszej Pani logopedy (logorytmika), która zwraca na prawidłowy rozwój mowy dzieci oraz przeprowadza badania przesiewowe w tym kierunku (za zgodą rodziców). 

 

Wyprawka

Dziecko w naszej placówce powinno posiadać własne:

  • pościel/ śpiworek do spania
  • zestaw pieluszek, chusteczek nawilżanych (jeśli jeszcze korzysta)
  • zestaw ubrane na przebranie
  • ubranie umożliwiające wyjście na podwórko nawet po deszczu
  • bidon lub zamykany kubek, z którego dziecko będzie mogło korzystać na podwórku

Pozostałe rzeczy zapewniamy w ramach wpisowego

 

Wszelkie informacje

fundacjamalimaliwojownicy@gmail.com

tel. 729916232