Zarząd i Rada Fundacji

Sylwia Wesołowska – założycielka oraz prezes Fundacji Mali Wojownicy

Mama Marianki – wcześniaka ur. w 25tc. Z zawodu nauczyciel wychowania przedszkolnego, przez ponad 7 lat była dyrektorką jednego z białostockich przedszkoli niepublicznych. Posiada również doświadczenie w kierowaniu klubem malucha.

Kieruje bieżącą pracą Fundacji, prowadzi doradztwo dla rodziców i pełni funkcję dyrektora Przedszkola Niepublicznego Dzielne Zuchy (załażonego i prowadzonego przez Fundację) 

Blogerka parentingowa, która propaguje radość z bycia rodzicem swego dziecka. Prowadziła szkolenia i doradztwo dla rodziców.

Od ponad 20 lat instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego z doświadczeniem na rożnych poziomach organizacji (od prowadzenia drużyny i gromady, przez działanie w strukturach harcerskich miasta, województwa czy na szczeblu centralnym).

Współautorka kilku publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą.

Pasjonatka książek (co odziedziczyła po Niej córeczka), nie tylko górskich wędrówek oraz ludzi.

kontakt: fundacjamaliwojownicy@gmail.com

Monika Szmuksta – członek zarządu, odpowiedzialna za prowadzenie biura

Monika nie jest mamą wcześniaka, Jej zadaniem w Fundacji jest prowadzenie biura i koordynacja spraw organizacyjnych. Ma w tym doświadczeniem, gdyż robiła to zawodowo przez 5 lat w jednej z białostockich firm. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu płac i kadry. Przez wiele lat była instruktorką harcerską Związku Harcerstwa Polskiego.

Uwielbia przebywać poza domem i poznawać świat, jest miłośniczką kulinariów.

kontakt: biuro.maliwojownicy@gmail.com

Magdalena Pelc – członek zarządu, odpowiedzialna za koordynację Ośrodka Wsparcia „Horyzont”

Magda jest dorosłym wcześniakiem, dzięki temu zna doskonale sytuację rodzin wcześniaków. Jej zadaniem w Fundacji jest rozwinięcie działań Ośrodka Wsparcia „Horyzont”. Z wykształcenia jest filologiem polskim oraz logopedą i neurologopedą. I to właśnie ten ostatni zawód jest jej pasją. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi z MPD i innymi chorobami neurologicznymi.

kontakt: horyzont.maliwojownicy@gmail.com

Emilia Grabińska – członek zarządu, odpowiedzialna za koordynację akcji charytatywnych

Emilka jest nie tylko mamą wcześniaka z 32 tc, ale sama urodziła się w tym samym tygodniu ciąży co Jej córka. Dobrze zna sytuację rodziców wcześniaków i dzieci z niepełnosprawnościami, zaburzeniami dlatego w Fundacji koordynuje akcje charytatywne i wpiera biuro.

kontakt: zaopatrzenie.maliwojownicy@gmail.com

WSPOMAGAJĄ NAS BYLI CZŁONKOWIE ZARZĄDU FUNDACJI

Patrycja – wspomaga „Wypożyczalnie sprzętu Fundacji Mali Wojownicy”

Mama „prawie” dwójki wcześniaków, chłopców z 29 i 37 tc oraz dwójki donoszonych chłopców

Pilot wycieczek, specjalista organizacji i obsługi ruchu turystycznego. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą na zielonych szkołach, obozach harcerskich i sportowych. Wychowawca i instruktor sportów wodnych.

Pasjonatka żeglarstwa i podróży czym zaraża dzieci od urodzenia.

Hobbystycznie maluje paznokcie, szyje sukienki, torebki i akcesoria dla dzieci.

Małgorzata Michalczuk

Mama Ani – wcześniaka ur. w 29tc.

Z wykształcenia pedagog specjalny, ukończyła szkolenie z Terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia nabywając wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii ręki uzyskując tytuł: Terapeuta Ręki. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami za spectrum Autyzmu