Wojownicy są wszędzie

Bartek

(33tc, 1310 g, 42 cm) dziś prawie 5-latek 

Dziękujemy @alle.maaj za zdjęcie 

Takie historie wzmacniają rodziców, którzy są na początku drogi 

 

 

 

 

Zosia

Zosia urodziła się w 30tc… Dziś to już ponad roczna wojowniczka
Dziękujemy @monika_bialowas30

 

 

 

 

 

 

Hania

Hania urodziła się w 31 tc i ważyła 930 g. Na drugim zdjęciu ma 7 miesięcy i jest radosną dziewczynką

Dziękujemy @mamusia_hanci

 

 

 

 

 

Janek i Kostek

Bracia wojownicy. Janek ma już prawie 4 latka, jest dużym, mądrym, rezolutnym dzieckiem. Urodził się w 34 tc całkiem niespodziewanie, ważył 2,7 kg, 53 cm. Całkiem duży bobas jak na wcześniaka. Młodszy urodził się w 29/30 tc, ważył 1,66 kg i nieźle wystraszył rodziców. Dziś to już 11 miesięczny brzdąc, mały uparciuszek. W obu przypadkach mamie odkleiło się łożysko.

Dziękujemy @agatabogdan

 

 

Kornelka

Kornelia urodziła się dokładnie w światowy dzień Wcześniaka 17.11.2016 r w Katowicach w 25 tc miała 700 g i 34 cm. Spotkało Ją wiele typowych dla wcześniaków chorób: zapalenie płuc, sepsa, zapalenie opon mózgowych, wiele transfuzji krwi, osteopemia, retinopatia 3 stopnia, wylewy dokomorowe 2/3 stopień, PDA.

Teraz Kornelka ma prawie 9 miesięcy, waży prawie 7 kg i ma 68 cm. Jest żywym i radosnym dzieckiem. Zmaga się z napięciem mięśniowym i oczywiście się rehabilituje.

Dziękujemy @natalak_92

 

 

Nina

Nina urodziła się w 30 tc, ważyła 1260 g i 41 cm. Na tym zdj miała nie całe 2 kg i po raz pierwszy ma na sobie malutkie ciuszki. Ninka w szpitalu spędziła półtora miesiąca a dziś jest silną i zdrowa dziewczynka mająca prawie 3 latka 12 kg i 98 cm.

Dziękujemy @klaudiaskurosz1

 

 

Artur

W 32 tc na USG lekarz stwierdził jakaś cystę na szyi. Zlecił dodatkowe USG w szpitalu, na drugi dzień mama pojechała do ginekologa po skierowanie, około godziny 15 dotarła do szpitala. Lekarz zbadał mamę i powiedział, że od razu na porodówkę. O 17 mały był już z na świecie, ważył 2080 (spadek do 1800). W 9 godzinie zaintubowany. W 9 dobie ekstubacja po 8 godzinach ponownie zaintubowany. Podjęli decyzję o przewiezieniu do Warszawy. Po 4 dniach operacja na zamknięcie PDA.

Oprócz tego miał kolejne dwie operację na torbiel na szyi. Przeszedł zapalenie płuc, niewydolność nerek, kilka razy przetaczanie krwi,osocza, dokomorowy wylew II stopnia, choroba krwotoczna i wiele innych. Dziś Artur ma 18 miesięcy i prawie 12 kg. Boryka się jeszcze z refleksem pęcherzowo – moczowdowy II stopnia i IV stopnia oraz niewydolnością nerek.

Dziękujemy @justyna96_l