Podlascy wojownicy

Marianka

Marianka jest ekstremalnie skrajnym wcześniakiem z 25tc. Nic nie zapowiadało wcześniejszego porodu. Do szpitala mama trafiłam bo źle się czuła, w niedzielę ok 18… A w poniedziałek o 0:30 Mania była już na świecie. Ważyła 780g (spadkowa 680g) i mierzyła 34 cm. W szpitalu spędziła 4 miesiące i tydzień.
Nie obcy był Jej respirator (2 razy na niego wracała), długotrwałą tlenozależność, perforacja jelita (w 7 dobie życia – nikt się nie podejmował operacji), retinopatia, wielokrotne przetaczanie krwi, podawanie osocza, zamartwica, niedomknięty przewód Botalla, wylewy dokomorowe, naczyniak, refluks 3 stopnia… i wiele innych przypadłości wcześniaczych… Dziś Marianka ma prawie 2 latka i dzięki intensywnej i wszechstronnej rehabilitacji rozwija się dobrze, choć nadal walczy o samodzielne chodzenie. A lekarze, którzy znają Jej historię i wiedzą, że nie dawano Jej szans… są zdumieni i zachwyceni.

Bliżej możesz poznać Mariankę i jej codzienność na Instagramie  

 

 

Gabrysia

Gabrysia we wrześniu skończy 7 lat. Urodziła się w 27 tc, ważyła 1060 g  i mierzyła 42 cm.

Dziękujemy @agnieszka.b.k.78

 

 

 

 

 

Marysia

Marysie urodziła się w 33tc z masą urodzeniową 2080g.

Ma wrodzoną wadą Gastroschizis (z organami jamy brzusznej na wierzchu), po operacjach, długiej respiratorterapi i przebywaniu przez długi czas na OIT a w późniejszym czasie w klinikach UDSK w Białymstoku Maria dokładnie 19 października skończyła 5 lat.