O nas

Żłobek działa od  września 2021 r. w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 50

Żłobek prowadzony jest i wyposażony w duchu metody Montessori. Korzystamy z własnej kuchni oraz placu zabaw na miejscu.

KADRA ŻŁOBKA

mgr Sylwia Wesołowska – dyrektor

mgr Paulina Turowska – opiekunka 

mgr Monika Perkowska – opiekunka

mgr Dominika Bylińska – opiekunka

Małgorzata Dzik – pomoc opiekunek

Dzieci przebywające w żłobku mogą realizować wczesne wspomaganie rozwoju w ramach działania Przedszkola Niepublicznego Dzielne Zuchy mieszczącego się w tym samym budynku.

CENNIK (od września 2021 r.)

wpisowe – 400 zł

Opieka dzienna – czesne (poniedziałek – piątek) – 900 zł plus wyżywienie (11 zł x ilość dni w miesiącu)

Żłobkowi zostały przyznane środki w ramach programu Maluch+2021 w wysokości 80 zł miesięcznie na każde dziecko. W związku z tym, czesne w miesiącach wrzesień – grudzień 2021 będzie wynosiło 820 zł. W roku 2022 kwota dofinansowania będzie uzależniona od przyznanych środków.

Adaptacja

W naszym żłobku adaptacja trwa 2 tygodnie wówczas dziecko przychodzi po 2 godziny dziennie (najczęściej 8:30 – 10:30). W pierwszym tygodniu rodzic jest z dzieckiem w sali (siedzi na krzesełku w wyznaczonym miejscu aby być dostępnym dla dziecka). W drugim tygodniu dziecko zostaje w sali a rodzic czeka w szatni.

Dwu tygodniowy okres adaptacji wiąże się z opłatą 250 zł plus wyżywienie (5,50 zł – jeśli dziecko jest na dwóch posiłkach, 11 zł – jeśli jest na większej ilości posiłków)

Zajęcia dodatkowe

Pracujemy głównie wg pedagogiki Mari Montessori, która zakłada podążanie za dzieckiem, jego ciekawością i rozwojem. Skupiamy się na nauce samodzielności, kontakcie z przyrodą (co najmniej raz dziennie, a w sezonie wiosenno – letnim dwa razy dziennie wychodzimy na podwórko). Zajęcia prowadzą głównie panie opiekunki, wykorzystując dużo elementów śpiewu i ruchu. Dziecko do 3 roku życia powinno głównie rozwijać się  poprzez stymulację dużej motoryki, ale ćwiczymy również tę małą. Zajęcia dodatkowe, które się odbywają mają na celu poszerzenie ciekawości i otwartości dzieci (język angielski) oraz poznanie naszej Pani logopedy (logorytmika), która zwraca na prawidłowy rozwój mowy dzieci oraz przeprowadza badania przesiewowe w tym kierunku (za zgodą rodziców). 

Wyprawka

Dziecko w naszej placówce powinno posiadać własne:

  • pościel/ śpiworek do spania
  • zestaw pieluszek, chusteczek nawilżanych (jeśli jeszcze korzysta)
  • zestaw ubrane na przebranie
  • ubranie umożliwiające wyjście na podwórko nawet po deszczu
  • bidon lub zamykany kubek, z którego dziecko będzie mogło korzystać na podwórku

Pozostałe rzeczy zapewniamy w ramach wpisowego

Wszelkie informacje

fundacjamalimaliwojownicy@gmail.com

tel. 729916232